*** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. *** *** Trakuose ant Galvės ežero ledo prieš Salos pilį veikia čiuožykla ir pačiūžų nuomos punktas *** Dėl netinkamų oro sąlygų (žemesnės nei -20 laipsnių šalčio temperatūros) čiuožykla Trakų mieste nedirbs vasario 23 d. ir 24 d. ***

Dviračiu aplink Trakus

Dviračių maršruto aplink Trakus ilgis -14 km.

Žemėlapis (atsisiųsti)

Prieš pradėdami žygį užsukę į Trakų turizmo informacijos centrą, gausite visą informaciją apie įdomiausias ir žymiausias Trakų apylinkių vietas, jeigu atvykote iš toliau, sužinosite, kur apsistoti. Kelionę siūlome pradėti nuo autobusų stoties. Čia, prie Lukos (Bernardinų) ežero prasideda dviračių takas. Šis ežeras yra vienas iš penkių Trakus supančių ežerų. Lukos ežero pavadinimas kildinamas iš žodžio "lankas". Dar kunigaikščio Kęstučio laikais (14 a.) pietinėje miesto dalyje prie šio ežero buvo pastatyti Skaisčiausiosios Dievo motinos gimimo vienuolynas ir cerkvė, o Vytautas Didysis apdovanojo šį vienuolyną žeme bei davė ežero gabalą - "lanką"( rusiškai- luka ozera).

Bernardinų vardą ežeras gavo todėl, kad 17 a. ant stataus kalno šioje miesto dalyje stovėjęs Bernardinų vienuolynas.
Toliau keliaudami  gražiomis, vingiuotomis Lukos ežero pakrantėmis, maždaug už 1.2 km kairėje pusėje išvysite nedidelį skverą, buvusį 19 a. miesto parką, o už jo boluojantį šv. Jono Nepomuko (ežerų miesto gyventojų globėjo) koplytstulpį (18 a.). Koplytstulpis stovi buvusioje miesto turgaus aikštėje.

Privažiuojame Pusiasalio pilies liekanas. Tai buvusi galinga 14 a. pilis, statyta kunigaikščio Kęstučio. Iki mūsų dienų išlikę tik keletas gynybinių bokštų. Pilies teritorijoje stūkso kalva, vadinama Aukų kalnu, ant kurios stovėjusi pilis.

Ties Pusiasalio pilimi Lukos ežeras baigiasi. Prasideda Galvės ežeras. Šiuos du ežerus tartum skiria medinis tiltas, jungiantis Trakų miestą su Varnikų kaimu. Galvės ežeras yra pats didžiausias ir vaizdingiausias Trakų ežeras.Tai hidrografinis draustinis. Jame yra apie 20 salų ir salelių, apipintų legendomis.

Pravažiavus Pusiasalio pilį, jau iš tolo matome nepaprasto grožio architektūros paminklą- Salos pilį (14 -15a.). Tai vienintelė vandens pilis Rytų Europoje, pastatyta ant trijų viena šalia kitos esančių salų. Pilyje veikia Istorijos muziejus (gegužės -rugsėjo mėn. dirba nuo 10 iki 19 vai.; spalio -balandžio mėn. nuo 10 iki 17 vai., pirmadieniais nedirba). Pavažiavę šia judria Galvės ežero pakrante, ties užeiga "Karališkasis sodas" išvažiuojame į Karaimų gatvę, kuria keliaujame iki pat galo. Žiede sukame j dešinę Vievio kryptimi ir važiuojame iki ženklo"Dviračių pėsčiųjų takas".  Čia laipteliais nusileidžiame žemyn.  Keliausime Galvės ežero pakrantėmis. Krūmais apaugęs takas tęsiasi apie 2 km. Privažiuojame automobilių stovėjimo aikštelę. Dešinėje pusėje - Istorinio nacionalinio parko turistinė schema.

Šioje vietoje apsisukame ir keliu grįžtame link Trakų. Maždaug už 300 m dešinėje pusėje matome asfaltuotą taką link Akmenos ežero, paskelbto hidrografiniu draustiniu. Akmena švariausias Trakų ežeras,  mėgstamas poilsiautojų. Čia didelis  paplūdimys, galima trumpam sustoti ir išsimaudyti.

Trumpai pavažiavę Akmenos pakrante, sukame j mišką, įvažiuojame į Rėkalnio parką, kuriame stūkso Trakų alkakalnis. Pravažiavę parką, išvažiuojame  į Vievio kelią, kuriuo keliaujame iki žiedo. Čia sukame į dešinę link Semeliškių.

Išvydę rodyklę "Dviračių takas", sukame kairėn. Prasideda lauko keliukas, vingiuojantis šalia sodybos ūkinių pastatų, vėliau kylantis aukštyn. Pasiekiame kalną, nuo kurio tolumoje matosi Galvės ežeras, Salos pilis, Užutrakio rūmai, gražios Trakų apylinkės.

Toliau keliaujame per Plomėnų ornitologinį draustinį. Jame pavasarį peri saugomi paukščiai. Dešinėje pusėje lieka nedidelis baigiantis užaugti Plomėnų ežeras. Miško keliukas išveda prie asfaltuoto kelio - Plomėnų gatvės. Kirtę jį, tęsiame kelionę toliau.

Pravažiuojame dešinėje pusėje esančias senąsias bei naująsias karaimų kapines. Karaimai, jų kultūra yra neatskiriama Trakų istorijos dalis. Jų palikuonys Trakuose gyvena jau 600 metų. Žaliąja gatve išvažiuojame į Karaimų gatvę. Esame pravažiavę 10 km.

Toliau maršrutas tęsiasi per miestą. Keliaujame Karaimų gatve. Šioje miesto dalyje dar nuo Vytauto Didžiojo laikų gyvena karaimai. Karaimų gatvė traukia akį savita architektūra: mediniai namai dėl vietos stokos buvo statomi galu į gatvę su trimis langais. Šioje gatvėje yra išlikusi ir karaimų šventovė - Kenesa. Tai nedidelis tinkuotas medinis pastatas su bokšteliu.

Karaimų gatvė baigiasi ties koplytstulpiu šv. Jonui Nepomukui. Čia prasideda Vytauto gatvė, kuria važiuojame iki pat maršruto pabaigos - autobusų stoties.

 

Paskutinį kartą atnaujinta 2016-06-21