Naujienos

Pirmą ketvirtį daugiausia Trakus lankė rusakalbiai turistai

Jau trečią turistinį sezoną Trakų turizmo informacijos centras (toliau TIC)  pasitinka senamiestyje įsikūrusiame biure, ir džiugu, kad  apsilankančių TIC-e turistų skaičius kasmet stabiliai auga +29-30 proc.

 Tai nereiškia, kad tokiu pat procentu auga ir turistų skaičius Trakuose. Tiesiog vis daugiau turistų iš Lietuvos ir užsienio užsuka į TIC pasikonsultuoti ar gauti spausdintos informacijos apie lankytinas vietas ir turistinius maršrutus.

 Sausio pirmąją savaitę  ir kovo mėn. paskutiniąją  vyravo rusakalbiai turistai – nes šiais periodais Rusijoje ir Baltarusijoje ir Ukrainoje  yra žiemos ar moksleivių pavasario atostogos.

Šis, daugiausia vienadienių turistų atplūdis, Trakų senamiestyje įsikūrusiems verslininkams gerokai prailgino turistinį sezoną.

Turistų iš Rusijos I ketv. sulaukta +27 proc.,.

Ženkliai daugiau (+94 proc.) sulaukia turistų  iš kaimyninės Baltarusijos -  tai daugiausia organizuotos moksleivių grupės, kurios Trakuose vieši tik keletą val.

Pastebima tendencija – mažėja organizuotai atvykstančių grupinių turistų iš Rusijos, tačiau auga skaičius pavienių, savarankiškai savo atostogas planuojančių turistų -  ir ne tik iš Maskvos, Kaliningrado ar Sankt Peterburgo, bet ir iš Irkutsko, Voronežo, Pskovo, Vorkutos ir kitų tolimesnių Rusijos regionų.

Sekanti didžioji gegužės apgultis laukiama jau nuo balandžio 28 d. ir tęsis net iki gegužės 9 d. Tuomet ilgieji šventadieniai  tik skirtinga trukme tęsis visose kaimyninėse šalyse – Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Trakų turizmo informacijos centro informacija

Atgal
Paskutinį kartą atnaujinta 2017-09-21