Birželio 1 d. šventės „Trakų vasara 2019“ metu miestas bus atiduotas pėstiesiems!

Šventės „Trakų vasara 2019“ metu birželio 1 d. miestas bus perleistas pėstiesiems.

Nuo 8 val. ryto iki 24 val. mieste bus draudžiamas arba ribojamas eismas ir tik į nedidelę miesto dalį (tarp transporto žiedų Vytauto g. prie autobusų stoties ir Karaimų g. gale)  bus galima patekti automobiliu.

Tradiciškai pirmąjį birželio savaitgalį  šurmuliuoja miesto šventė „Trakų vasara 2019“, skelbianti vasaros sezono atostogų,  linksmybių ir gausybės renginių  pradžią.

Visame Trakų mieste –  Vytauto, Karaimų gatvėse, kitose atvirose erdvėse vyks kultūros ir sporto renginiai.

Tris dienas kviesime Trakus pažinti lėtai – vyks interaktyvus žaidimas “Pažink Trakus lėtai” – kviečiantis per 3 šventės dienas  aplankyti visas Trakų lankytinas vietas, kiekvienoje iš jų  interaktyviai atsižymėti savo išmaniajame telefone.
Aplankius visus –  gauti prizo kodą, kur galima bus  laimėti gausybę įvairiausių prizų – iškylos laiveliais, restoranų ir kavinių dovanų kuponus, SPA procedūros, nakvynė šeimai, maudynės pirtyje, žaidimo “Surink Lietuvą” magnetukai, turistiniai žemėlapiai, kelionių žurnalai ir dar visa gausybė prizų. Laimėjus  Trakų krašto tradicinių amatų įsteigtą prizą –  edukacinę programą ir ekskursiją  “Pažink Angelų kalvą” galima bus pasikviesti visą giminę – prizas skirtas net iki 15 asmenų.

Karaimų gatvėje tradiciškai šurmuliuos Rotušės turgus ir IV Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo mugė, scenoje prieš Salos pilį – pučiamųjų instrumentų orkestrų „Atataria vamzdžiai“ festivalis, vakarinis koncertas, kurį vainikuos  šviesos lazerių šou.

Scenoje prie Nepamuko – Trakų krašto kolektyvų koncertas „Gyvos kalbos gyvų žmonių versmė“ ir Tarptautinis muzikos ir šokių festivalis „Žvaigždūnė“, „Visi šokam Zumba“, jaunimo grupių pasirodymai.

Vytauto gatvėje –  Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė „Smalsučių pasaulis“ įsikurs aikštėje prie kultūros rūmų (Vytauto g. 69), Lietuvos policijos programa, nuo Cerkvės (Vytauto 32) iki Kranto g. įsikurs “Fahion bazaar” miestelis, jaunimo erdvė – Totorių skverelyje prie Trakų r. savivaldybės (Vytauto g. 33), lauko kavinės.

Galvės ežere – tarptautinė  jachtų regata “Galvės taurė”, Birutės g. vaikų tarptautinis futbolo turnyras.

Ir dar visa gausybė kultūros ir sporto renginių – skirtų visai šeimai.

Kasdien vis pasipildančią šventės programą rasite:

FB “Trakų vasara 2019”, Renginiai trakuose, Turizmas Trakuose, Trakai Visit

www.trakai-visit.lt ir www.trakai.lt

Birželio 1 d., vadovaujantis Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės   16 d. įsakymu Nr. P2E-305, bus ribojamas ar draudžiamas eismas ( žr. schemą).

Visiems keliaujantiems į šventę iš kitų miestų rekomenduojame:

** keliauti viešuoju transportu traukiniu –  iš Vilniaus 10 traukinių per dieną (www.litrail.lt)

** autobusu iš Vilniaus autobusų stoties 6, 28 ir 29 aikštelių – važiuoja apie 40 maršrutinių autobusų.

Keliaujantiems  nuosavu transportu teks susidurti su transporto kamščiais, nes įvažiavus į Vytauto g. nuo autobusų stoties už 500 m. akligatvis. Taip pat ir važiuojantiems nuo Kauno pusės įvažiavimas į Karaimų g. taip pat už 500 m akligatvis.

Rekomenduojame statyti automobilius Užutrakio, Akmenos paplūdimio aikštelėse – o iš ten atvykti dviračiu ar turistiniu traukinuku, kuris birželio 1 d. važiuos nuo Užutrakio iki stoties dažnesniu grafiku.

Turistiniams autobusams, atvykstantiems nuo Vilniaus ir  Aukštadvario pusės – rekomenduojame važiuoti Plomėnų g. , įsukus į Karaimų g. važiuoti iki parkavimo aikštelių  (“Senosios kibininės” ir “LeViver” kavinių  – Karaimų 66 / 64 ).
Išleidus turistus – išvažiuoti į prie Akmenos paplūdimio esančias aikšteles. Po to vėl atvykti į išleidimo vietą ties Karaimų g. 65 – paimti turistus.

Turizmo verslo, paslaugų  atstovams, kelionių organizatoriams rekomenduojame organizuoti iš anksto prekių pristatymo logistiką,  informuoti apie eismo ribojimą /draudimą savo  užsakovus, taip pat  planuoti turistinių grupių atvykimui į Trakų senamiestį ilgesnį laiką– skaičiuojant tai, kad reikės turistams paėjėti iki pilies, laivų, kavinių ilgesnį atstumą, nei įprastai.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Atgal
Font Resize