Rekomenduojame savaitgaliui – keliauti legendų ir mįslių takais


Mistiniai ir paslaptingi Aukštadvario gamtos paminklai masina turistus. Aukštadvario miestelis išsidėstęs tokioje vietoje, kad pro jį pravažiuoti turi kiekvienas ratuotas, norėdamas pasiekti Marijampolę, Prienus, Birštoną.. Aukštadvario kraštas – vienas gražiausių Lietuvos kampelių. Aukštadvario kalvynas yra aukščiausia ir vaizdingiausia Dzūkų aukštumos dalis. Čia vilioja ne tik malonūs kraštovaizdžiai, bet ir gaivus, tikrų miško kvapų prisotintas oras, švarūs ežerai, ramybė. Kitus trakia mūsų praeitį liudijančios mitologinės vietovės.


Aukštadvario miestelis yra 28 km nuo Trakų, 58 km nuo Vilniaus, įsikūręs prie senojo karališkojo vieškelio iš Vilniaus į Trakų ir Birštono pilis. Tai nuo seniausių laikų buvusi reikšminga Lietuvos vietovė. XIII a. Aukštadvaris dėl svarbos varžėsi su Kernave ir Trakais. Aukštadvario vardas pirmą kartą paminėtas 1486 m., kaip Didžiojo kunigaikščio dvaras, kuriam miestelio teisės išrūpintos 1569 m.

Pakeliaukime po mitologines apylinkes, įkvėpkime gryno pušų oro, jei bus proga, niurktelkite iš kaimo sodybos pirtelės, kurių čia nestinga, į skaidrų ežero vandenį arba tiesiog leiskitės vedami legendų vis tolyn ir tolyn, dar nežinomais ar jau ne kartą iš naujo atrastais senovės protėvių takeliais…

https://exploretrakaivilnius.lt/lt/marsrutai/legendu-ir-misliu-takais


Aut. Vladas Ščiavinskas

 


Atgal
Font Resize