Trakų atradimai – istorijos ir gamtos perlai

Ieškantiems atsakymo į klausimą, kokia tikroji mūsų istorija, Trakai gali tapti nepakartojamu muziejumi po atviru dangumi.

Nereikia net atsiversti mokyklinio vadovėlio norint įsitikinti, kiek daug čia išsaugota praeities ženklų, o kai kas prikelta naujam gyvenimui.

Trakai ne vieną savaitgalį tampa ir pramogų bei festivalių sostine. Minios žmonių plūsta į tradicinius koncertus „Užutrakio vakarai“, „Galvės Jazz fiesta“, galima pasiklausyti garsių atlikėjų Trakų salos pilyje. Kalendoriuje verta pasižymėti datas, kada prasideda Viduramžių šventė, Senųjų amatų dienos pilyse, Kopūstinės kermošius, kada Trakai skelbiami Kalėdų Senelių sostine. Daugelis šių renginių nemokami, pavyzdžiui, gegužės pabaigoje numatyta „Trakų vasara 2019“. Ne vienas renginys yra sulaukęs tarptautinio pripažinimo. Pavyzdžiui, Trakų fanfarinė savaitė – tai muzikos kursai, skirti ne tik mokiniams ir mokytojams, Lietuvos pučiamųjų orkestrų dalyviams, vadovams ir dirigentams, studentams bei dėstytojams, bet ir miesto gyventojams bei svečiams.

Info iš https://www.lrytas.lt/zmones/keliones/2019/02/04/news/traku-atradimai-istorijos-ir-gamtos-perlai-9105577/ 


Atgal
Font Resize