Edukacinė šventė “Pirties diena” Trakuose

Renginio data: 2020-06-20
Renginio vieta: Akmenos ežeras, Trakai
Organizatorius: Lietuviškos pirties bičiulių draugija
Svetainė:
Kategorijos: Kiti Po atviru dangum Sporto renginiai Vaikams

Didesnis žemėlapio vaizdas

Per Lietuvą keliaujanti edukacinė šventė „Pirties diena“ kitamet pirmą kartą planuoja svečiuotis Trakuose. Birželio  20-ąją, šeštadienį, Akmenos ežero paplūdimyje  kūrensis keturiolika pirčių, trakiškius ir jų svečius į sveiko garo procedūras kvies iš visos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos suvažiavę patyrę pirtininkai.

  „Šimtavietės“ programos – it maži spektakliai

„Pirties dieną“ sunku įsivaizduoti be „Šimtaviete“ vadinamos pirties, kuri sumontuojama tik kartą per metus ir tampa didžiausiu šventės traukos objektu.

Šiai pirčiai renginio išvakarėse Lietuviškos pirties bičiulių draugijos entuzistai rankomis sukraus 8 tonų akmenų krūsnį, naktį ją kūrens, o ryte uždengs milžiniška palapine. Šiemet „Šimtavietėje“ numatytos net šešios skirtingos, mažiems spektakliams prilygstančios nemokamos sveiko garo programos. Šioje pirtyje lankytojai galės įvertinti skirtingų šalies regionų pirtininkų sugebėjimus. Į programą „Laumių šėlsmas“ bus kviečiamos tik moterys, o į programą „Vanojimosi ABC” bei “Medaus užėjimas” – visi svečiai. „Šimtavietėje“ taip pat numatyta švelnaus garo programa šeimoms su vaikais

Programų ir procedūrų įvairove susirinkusius stebins ir aikštelėje prie Akmenos ežero paplūdimio išrikiuotos mobiliosios pirtys. Jų lankytojus pirtininkai ne tik pamalonins geru garu, bet ir pamokys geros pirties principų, sveikatinamųjų procedūrų, dvasingų ritualų. Renginio svečiai galės palyginti lietuviškos, latviškos, rusiškos ir baltarusiškos pirties subtilybes, paįvairintas sumaniomis autorinėmis improvizacijomis. Lankytojų laukia skirtingų medžio vantų prisilietimai, grožio ir atpalaiduojamosios procedūros, lydimos įvairių natūralių aromatų ir netikėtų garsų. Šiais metais Pirties dienoje turėsime ir turkišką pirtį, kurią specialiai šiai dienai pagamins UAB “Akmeninė ugnis” meistrai.

Edukacinė šventė turėtų patraukti ir tuos, kas domisi pirčių statyba, įranga ir technologijomis. Renginyje bus galima gauti patarimų ir išvysti, kaip jie įgyvendinti praktiškai, mat kai kurias į renginį atkeliausiančias mobiliąsias pirtis pirtininkai suprojektavo, sukonstravo ir įsirengė patys.

 


Atgal
Font Resize