Apie Trakus


Didesnis žemėlapio vaizdas

TRAKAI – SVEIKAS IR PRASMINGAS POILSIS

 

„Yra Lietuvoje vietovių, kurių populiarumas priklauso ne nuo jų dydžio, o nuo vaidmens tautos istorijoje. Trakai – viena iš jų“  (S. Mikulionis).

Trakai turistus pasitinka gražėjančiu įvaizdžiu, atvirumu pasauliui ir žmonėms. Trakai – viena labiausiai lankomų vietų šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje, Baltijos šalių turizmo vizitinė kortelė, nes tiek daug vertybių vienoje teritorijoje Lietuvoje vargu, ar galima kur rasti. Legendinė Lietuvos valdovų rezidencija, mėlynuojantys ežerų vandenys ir vaizdingos pakrantės, senieji miesteliai ir grafų gyvavimą menantys dvarai – visa išlikę čia, Trakų krašte.

Trakų istorija prasideda Senuosiuose Trakuose, nedideliame už trijų kilometrų nuo Naujųjų Trakų esančiame kaime. Legendos pasakoja, kad Senuosius Trakus XIV a. pradžioje  įkūrė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Apie 1350 m. Kunigaikščio Kęstučio ir jo žmonos, buvusios Palangos vaidilutės Birutės, šeimoje gimė žymiausias Lietuvos viduramžių valdovas – Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas.

„Ežerų miestas“ – taip vadinami Trakai – istorinė Lietuvos sostinė. Čia stovi ne tik šio miesto, bet ir visos Lietuvos pasididžiavimas – vienintelė Rytų Europoje pilis, pastatyta saloje.
Ar tikite legendomis? Žmonės kalba, kad Trakai atsirado dėl moters užgaidos. Senuosiuose Trakuose gyventi kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei nepatiko, nes šalia buvo per mažai vandens, kaip jai buvo įprasta gimtojoje Palangoje. Todėl Kęstutis, norėdamas įtikti žmonai, apie XIV a. vidurį pradėjo statyti naują pilį ežerų apsuptame pusiasalyje.

Miestas iš visų pusių apsuptas miškų ir ežerų, oras Trakuose ir apylinkėse itin švarus. Kraštas garsėja ne tik vaizdingomis kalvomis, galingais miškų masyvais ir net 200 ežerų nusagstytomis apylinkėmis, čia gausu istorijos ir kultūros paminklų. Siekiant išsaugoti autentišką gamtinę aplinką, įkurti Trakų istorinis nacionalinis (1991 m.) ir Aukštadvario regioninis (1992 m.) parkai.

Istorinė Lietuvos kunigaikščių rezidencija žavi ne tik senąja architektūra, kraštovaizdžiu, bet ir modernėjančiu miesto veidu. 2008 metais kurortine teritorija tapę Trakai keičia savo veidą. Kurortinė teritorija – tai savotiškas paveldo pažinimo ir poilsio parkas po atviru dangumi. Kultūros paveldo palikimas, mažai civilizacijos paliesta gamta su skaidrių ežerų plotais yra didžiausios vertybės, atviros visiems.

 

Meilė gamtai, muzika, menas – tai bendra, visiems suprantama kalba.


Atgal