Parke galime dar sutikti Floros ir Hamadriadės skulptūras. Pirmoji gėlių ir pavasario deivė, antroji – nimfa, gimdavusi ir mirdavusi kartu su medžiu.
Rytinio parterio pietinėje pusėje stovi Floros skulptūra. Su Amūru pindama gėlių girliandą, ji tarsi pasitinka medžioklės deivę Dianą, grįžtančią iš parko į rūmus.
Floros skulptūra puošė Užutrakio parką iki II-ojo pasaulinio karo. Tai buvo skulptoriaus Antoine Coysevox iš balto marmuro sukurtos pavasario deivės, augalų ir sodų globėjos Floros skulptūros, stovėjusios Paryžiaus Tiuilri parke, kopija.
Užutrakio Floros likimas nežinomas, greičiausiai ji buvo sudaužyta, kaip daugelis parko skulptūrų, o apie jos buvimą sužinota iš Kauno gyventojo parko direkcijai padovanos nuotraukos, kurioje jis su draugu buvo nusifotografavęs prie įspūdingos deivės skulptūros. Pagal išlikusią nuotrauką pavyko aptikti Luvre saugomą originalą bei sužinoti jo autorių ir istoriją.
Originalo taip pat nepagailėjo laikas, marmuras gerokai „aptirpo“, papilkėjo, skulptūra prarado kai kuriuos fragmentus. Išstudijavę daug literatūros, skulptoriai Nerijus ir Rūta Kavaliauskai sukūrė ne tik pakankamai tikslią kopiją, bet ir atkūrė Užutrakio rūmų parteryje vaizduotą antikinį siužetą.
Priešais Florą garbingą vietą užėmė nimfa Hamadriadė. Graikų mitologijoje hamadriadės – driadės nimfos, gyvenusios medžiuose, gimdavusios ir mirdavusios kartu su medžiu. Todėl dievai bausdavo mirtinguosius, kurie žalodavo medžius. (Šaltinis: www.15min.lt “Užutrakio dvare atkurta Floros skulptūra”)