Korupcijos prevencija

Trakų turizmo ir verslo informacijos centras
Karaimų g. 41, Trakai
Tel.: +370 528 51934
El.p.: trakaitic@trakai.lt
FB Trakų turizmo ir verslo informacijos centras
http://www.trakai-visit.lt


Didesnis žemėlapio vaizdas

Trakų turizmo informacijos centro darbuotojų etikos kodeksas
Darbuotojų gaunamų dovanų registracijos žurnalas skelbiamas viešai – TIC administravimo dokumentų lentoje.

Trakų turizmo informacijos centro korupcijos prevencijos 2023 – 2025 m. vykdymo planas

Korupcijos prevencija
VšĮ Trakų turizmo ir verslo informacijos centre
Adresas – Karaimų g. 41, Trakai
Įmonės kodas – 181617868

Pagrindiniai teisės aktai reglamentuojantys korupcijos prevenciją:

  1. Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas
  2. Lietuvos Respublikos nacionalinė kovos su korupcija programa.
  3. Trakų turizmo informacijos centro vidaus tvarkos taisyklės (nauja redakcija 2019 02 27 V04) Apie Trakų turizmo informacijos centre pastebėtus galimus korupcijos atvejus piliečiai gali pranešti:
    1. Turizmo informacijos centro direktoriui el. paštu laima.balcytiene@trakai.lt ir/ar telefonu
      +370  528 51138.
    2. Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) el. paštu pranesk@stt.lt ir/ar „Karštąja linija“ visą parą tel.: +370 5 266 3333. Taip pat, palikti pranešimą STT svetainėje pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia“ ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją“.
    3. Apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas Trakų rajono savivaldybės įstaigose ir įmonėse galite pranešti Trakų rajono savivaldybės antikorupcijos komisijai:
  • raštu, adresu Trakų rajono savivaldybės administracija, Vytauto g. 33, 21106 Trakai;
  • anonimiškai pateikiant skundą į Asmenų pageidavimų, pasiūlymų ir pastabų dėžutę (Savivaldybės priimamajame).

Informacija priimama valstybine (lietuvių) kalba, tvarkinga ir įskaitoma, pasirašyta jį rašiusio asmens (pageidautina). Turėtų būti trumpai ir aiškiai išdėstytos įvykio aplinkybės, laikas, vieta, nurodyti žinomi su aprašoma situacija susiję asmenys, jų pareigos, darbo vieta ar kiti duomenys. Gali būti nurodomi žinomi liudytojai, įrodymai, išdėstoma nuomonė. Pageidautina, kad būtų nurodyti telefonų numeriai, kuriais galima susisiekti su informaciją teikiančiu asmeniu.

Apie korupcijos atvejus galite pranešti ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai: raštu, adresu:
A. Jakšto g. 6, LT-01105 Vilnius; visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje +370  5 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu +370  5 266 3307 arba palikti pranešimą svetainėje www.stt.lt

Atsakymai pranešėjams teikiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintomis Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklėmis. Vadovaujantis Taisyklių III skyriaus 34 p., asmenų prašymai, išskyrus asmenų prašymus, į kuriuos, nepažeidžiant asmens, kuris kreipiasi, kitų asmenų ar institucijos interesų, galima atsakyti tuoj pat, turi būti išnagrinėjami per 20 darbo dienų nuo prašymo užregistravimo institucijoje, 35 punktu, jeigu asmens prašymo nagrinėjimas susijęs su komisijos sudarymu, posėdžio sušaukimu ar kitais atvejais, dėl kurių atsakymo pateikimas asmeniui gali užtrukti ilgiau kaip 20 darbo dienų nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų užregistravimo institucijoje, institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo turi teisę pratęsti šį terminą dar iki 20 darbo dienų. Pratęsus Taisyklių 34 punkte nustatytą terminą, institucija nedelsdama išsiunčia asmeniui pranešimą raštu ir nurodo prašymo nagrinėjimo pratęsimo priežastis.

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Teisinė atsakomybė

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225–230 straipsniuose numatyta baudžiamoji atsakomybė už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas kyšininkavimą, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir kt.

  • maksimali galima bausmė už kyšininkavimą, kai kyšio vertė didesnė nei 250 MGL, – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų;
  • baudžiamoji atsakomybė numatyta ir kyšio davėjui – maksimali galima bausmė už papirkimą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Trakų TIC korupcijos prevencijos programa 2023 – 2025

Trakų TIC korupcijos prevencijos vykdymo planas 2023 – 2025

Atsakingu už korupcijos prevenciją ir kontrolės vykdymą paskirta direktoriaus pavaduotoja Viktorija Podlipajeva +370 528  51934,
el. paštas trakaitic@trakai.lt


Atgal